Siz hala yerinizi almadınız mı?

İnternet hattınızda sıkışıp kalmayın, sınırları kaldırın.Binanızda telekom altyapısına ihtiyaç duymadan Akn'siz, limit aşımı , yüksek fatura endişeleri olmadan internetinizi hemen bağlayalım.

Modem Kurulumu

Tplink Modem kurulumu aşağıdaki gibi yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

 

1- Dışarıdan gelen kabloyu SARI girişe takın.

 

2- Fabrika ayarları olarak cihazınıza tanımlı olan bilgiler Tp-Link Routerin alt kısmında yazılıdır. Buradan kablosuz ağ adına ve kablosuz ağ şifresine ulaşabilirsiniz.

3- Cihazınıza elektrik kablosunu taktıktan sonra ve dışarıdan gelen kabloyu MAVİ girişe taktıktan sonra cihaza kablolu veya kablosuz bağlantı yapın. Daha sonra bir internet penceresi açarak adres satırına 192.168.0.1 yazarak giriş yapın. Karşınıza gelen ekrandaki iki kutuyada admin yazarak Login butonuna basın.

4- Kablosuz yayın adını değiştirmek için  menüde yer alan Wiraless bölümünden Wiraless Settings 'e tıklayın. Wireless Network Name kutusuna kablosuz yayın adınızı girin. Region kutusunu Turkey olarak olarak seçin ve Save butonuna basın.

5- Kablosuz şifrenizi değiştirmek için menüde yer alan Wireless bölümünden Wireless Security 'e tıklayın. Wireless Password kutusuna en az 8 karakterli kablosuz ağ şifrenizi girin ve Save butonuna basın.

------------------------------------------------------------------------------------

MERKEZİ SİSTEM KULLANICILARI İÇİN ROUTER AYARLARI

1- Menüde yer alan Network bölümünden WAN 'a tıklayın. WAN Connection Type bölümünde PPPoE/Russia/PPPoe 'yi seçin. Daha sonra PPPoE Connection bölümünde bulunan User Name kısmına abone kullanıcı adınızı Password yazan kısma şifrenizi Confirm Password yazan kısma tekrar şifrenizi yazarak Save butonuna basın. Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi değiştirmek isterseniz 4 ve 5nci maddeleri uygulayın.